Cesta za snem – proměna

Jak jsem změnila svůj život já?

Jako první bych se Vám chtěla představit. Jmenuji se Tereza Dognerová, je mi 23 let , pocházím z Plzně a mezi mé záliby patří samozřejmě fitness , zdravá výživa , volný čas s rodinou, přáteli a nově jsem začala jezdit na koni. Zdravému životnímu stylu se věnuji přibližně 2,5roku.
Tento článek jsem se rozhodla napsat pro ty, kteří si myslí, že zhubnout je otázka pár dní či týdnů. Ne! Je to běh na dlouhou trať a každý z nás se v tomhle životním stylu musí najít sám a musí k tomu něco cítit!
Nikdy jsem neřešila co jím, kolik toho jím , jak vypadám, jestli mám svaly nebo ne.Vždy jsem si hrozně ráda pochutnala na nezdravém jídle. Až když jsem viděla, že nezapnu kalhoty, nevejdu se do kraťasů a trička jsou mi obtažená. Můj běh na dlouhou trať mohl začít a cíl byl jasný – ZHUBNOUT!
Našla jsem si na internetu různé redukční diety, sacharidové vlny , .. ozkoušela jsem všechno možné. Všechny diety dopadly úplně stejně – vzdala jsem to. Neviděla jsem žádné výsledky a přišlo mi to naprosto zbytečné, když to nefunguje, tak proč v tom pokračovat, že jo . Bylo to semnou jak na horské dráze. Držet diety, přejídat se, vzdávat to a pořád dokola. Ale jak je možné, že každý , kdo se jinak stravoval a držel dietu zhubl a na mě to nefungovalo ?? Po dlouhém váhání jsem kontaktovala bikiny závodnici Sandru Šlajchovou, aby mi pomohla. Vše mi do podrobna vysvětlila a sestavily jsme spolu redukční jídelníček. Myslím, že to netrvalo ani půl roku a ze 75kg jsem měla 67ks ( měřím 168cm ). Chodila jsem každý druhý den do fitka + jsem se snažila běhat. Ani jeden den nebyl jednoduchý, kolikrát jsem to chtěla vzdát, ale Sandra byla mojí podporou a byla celou dobu při mně.

Cesta za snem 1

Ukázka mého redukčního jídelníčku :
Pondělí (1624kcal, 114g Bílkovin, 173g Sacharidů, 47g Tuků)
7:00 snídaně (419kcal, 19g Bílkovin, 50g Sacharidů, 16g Tuků)
60g ovesné vločky
150ml mléko 1,5%
20g arašídové máslo

9:00 svačina (264kcal, 13g Bílkovin, 35g Sacharidů, 6,5 Tuků)
4ks rýžové chlebíčky
30g (cca 2 plátky) sýr 30%
100g rajče

12:00 oběd (477kcal, 41g Bílkovin, 53,9g Sacharidů, 8,8g Tuků)
70g rýže Basmati
150g kuřecí maso dušené
5ml olivový olej

15:00 svačina (92kcal, 1,4g Bílkovin, 20,3g Sacharidů, 0,6g Tuků)
200g mrkvový salát (100g mrkve, 100g jablek, trochu citronové šťávy)

17:00 večeře (227kcal, 26,6g Bílkovin, 5,2g Sacharidů, 10,3g Tuků)
100g kuřecí maso dušené
5ml olivový olej
20g kešu

19:00 večeře II. (146kcal, 13g Bílkovin, 7g Sacharidů, 5g Tuků)
125g polotučný tvaroh
60g okurka salátová

Foto před a po redukci:

Cesta za snem 2

Rok utekl jako voda a já začala zase stávkovat .. byla jsem demotivovaná .. nebavilo mě cvičení .. nebavilo mě si připravovat jídlo .. raději jsem jedla v kantýně, kde jsem měla vařeno bez námahy .. no a výsledky ? Váha šla nahoru a já byla opět nespokojená. Znovu už jsem redukční jídelníček nedržela, ale snažila jsem se najít způsob, který na mě ve stravě bude platit, vyhovovat mi a budu shazovat tuk. Nechtěla jsem už jíst podle něčeho jasně daného na papíru a jíst něco na co zrovna nemám chuť.
Po dlouhé době experimentování jsem na sobě poznala, že mi nejvíc vyhovují nízké sacharidy + vyšší bílkoviny . S tím , že sacharidy jím naposledy na oběd . Tréninky mám každý den v mém nejoblíbenějším fitku Max Power Fitness u nás v Holýšově za Plzní. Jednou týdně se snažím mít 45minut jen kardio jinak mám silové tréninky. Mezi mé nejoblíbenější partie patří ramena a samozřejmě nohy a zadeček . Nyní vážím okolo 70kg a cítím se skvěle !! Mám pořád dobrou náladu, jsem pozitivní, cvičení mě baví a naplňuje. Nedokážu si představit, že bych už nikdy necvičila nebo nejedla , tak jak jím. Jednou za 14 dní sním cokoliv na co má chuť.
Jak jím teď ?
Jak jsem už zmiňovala pár řádků výš, snažím se mít nižší sacharidy a vyšší bílkoviny s tím, že sacharidy přijímám spíše dopoledne a po zbytek dne jsem na bílkovinách,zelenině a tucích. Takhle mi to vyhovuje a cítím se v tom lépe.

Můj denní příjem cca:
– 145g B
– Do 100g S
– Do 20g T

Jídelníček
Snídaně:
50g ovesných vloček , nastrouhané jablko, skořice , lžíce bílého jogurtu -> zalít horkou vodou a máme ovesnou kaši na světě 
Svačina:
– 150g kuřecí nebo krůtí šunky + zelenina
Protein od Eprotein příchuť čoko-kokos
Oběd:
-130g kuřecí maso + 50g basmati rýže + zelenina
Svačina:
– po tréninku : Protein od Eprotein příchuť čoko-kokos
Večeře:
– 30g kuřecí maso + zelenina + 20g slunečnicová semínka ( nebo jakýkoli oříšky )

Po celý den piju čistou vodu . Kafe mám ráno k snídani a po o bědě. Samozřejmě bez cukru a mléka. Když mám joo velkou chuť na sladké kafe, dám si lžičku třtinového cukru 

Podpora okolí
V téhle oblasti je podpora okolí velice důležitá, samozřejmě , že nejdůležitější je věřit sama v sebe, že to zvládnu, že se nezklamu a udělám pro svůj cíl maximum. Podporovala mě rodina, přítel, nejlepší kamarádka i dokonce kolegové v práci mě obdivovali, jak vše zvládám a přes to mám skvělou náladu. Nejlepší pro Vás je , když si lidé začnou všímat : „Jééé, ty jsi zhubla.“ „Ty jo, tobě to sluší.“ Toto dokáže nejvíc namotivovat. Alespoň vidíte, že to co děláte za něco stojí a že je za Vámi vidět ta dřina, kterou jste do toho vložily.

Foto nyní:

Cesta za snem 3

Pod zdravým životním stylem si představím především ROVNOVÁHU.A po celé té řadě oddřených měsíců jsem přišla na to, že je nejlepší vše tolik neřešit. Je mi tak lépe i z psychické stránky. Strašně ráda si dám občas třeba ke kafi nebo na rodinných oslavách kus dortu. Zdravá strava ale samozřejmě převažuje. Sportuji převážně každý den, protože mě to naplňuje, baví mě to a hlavně mě to dělá šťastnou.
Takže vzkaz pro všechny, kteří došli až sem. NIKDY TO NEVZDÁVEJ! KDYŽ BUDEŠ CHTÍT SKONČIT, VZPOMĚŇ SI, PROČ SI VŮBEC ZAČAL! Zvládlo to už takových lidí včetně mě, zvládneš to i TY!

Autor: Tereza Dognerová